תוכן נגיש

קישורים

טקסט הקישור צריך להעיד על מטרתו. אף על פי שהקורא יכול להבין את מטרת הקישור גם מתוך ההקשר שלו במשפט, יש להשתדל תמיד שהטקסט של הקישור יתמצת את מטרתו. לדוגמא- יש להעדיף את טקסט הקישור: "רשימת מקורות" על פני הטקסט "לרשימת מקורות ראה קישור".
הקישורים מובלטים באופן חזותי באמצעות צבע, קו תחתון או שניהם יחד ולכן המשתמש מתעכב עליהם וקורא תכנם. אולם טקסט קישור בעל משמעות הוא יעיל יותר מטקסט קישור סתמי.
הגדרה מדויקת של טקסט הקישור עקרונית במיוחד עבור גולשים עיוורים המשתמשים בתכנת קורא מסך. התכנה מאפשרת למשתמש העיוור לדלג בין הקישורים בעמוד בלחיצת כפתור ולפתוח חלון ובו רשימת כל הקישורים. להלן דוגמא של חלון שנוצר על ידי תכנת קורא מסך. ניתן לראות את רשימת הקישורים באתר אשר הוגדרו באופן איכותי המאפשר הבנה מלאה של מהות הקישור:
– לוחות זמני הרכבת
– רשימת תחנות
– מחירי כרטיסים
– כרטיס הנוסע המתמיד
בדוגמא להלן מופיע חלון קישורים של קורא מסך ובו הגדרות לא מספקות של טקטס הקישור. חלק מההגדרות זהות זו לזו ואין להבין במה הן נבדלות.
– מידע נוסף
– לפרטים
– לחץ כאן
– מידע נוסף
– מפת האתר
– מידע נוסף
– לחץ כאן

.
הנחיות נגישות רלוונטיות

הנחיה 2.4 ניתן לניווט: אספקת דרכים לסייע למשתמש לנווט, לאתר תכנים, ולקבוע את מקום הימצאם.

2.4.4 מטרת הקישור (בהקשר): יש לוודא כי מטרת כל קישור תהיה ניתנת להבנה מתוך טקסט הקישור עצמו או מתוך טקסט הקישור יחד עם ההקשר של הקישור בתוך שורת הטקסט על פי זיהוי תוכנה, למעט מקרים בהם מטרת הקישור בלתי ברורה למשתמשים באופן כללי. רמה( A)

הצג עוד

מאמרים נפוצים

בדוק גם

Close
Back to top button
Close
Close