דיור

סיוע בשכר דירה לנכי המלחמה בנאצים

ישנם לא מעט אנשים שהינם פצועים או נכים כתוצאה מהלחימה של בנות הברית עוד מימי מלמת העולם השניה. אנשים אלה זכו להגדרה מיוחדת ולהטבות של נפגעי מלחמה, והם זכאים לסיוע בשכר דירה מהמדינה.

מיהו למעשה נכה המלחמה בנאצים?

נכה המלחמה בנאצים מוגדר כל אדם אשר נפגע במהלך שירותו הצבאי במסגרת אחד מצבאות בנות הברית בזמן מלחמת העולם השניה כנגד גרמניה הנאצית, אך גם אם היה שותף ללחימה באחת מיחידות הפרטיזנים ונפגע במהלך הלחימה.
הפגיעה יכולה להתבטא בצורה של חבלה, פציעה, מחלה או נכות שנגרמה במהלך השירות. על הפציעה להיות לא פחות מ 10% נכות כמוגדרבחוק זה.
התקופה שהוגדרה עבור עניין זה היא בין התאריכים 2.9.1945- 1.9.1939 ימי מלחמת העולם השניה והשלטון הנאצי בגרמניה.

כיצד מקבלים הכרה בנכות זו?

נכות זו הינה מיוחדת בעיקר בשל התאמתה לתקופה מאוד ספציפית ומסויימת  שהתרחשה לפני הרבה מאוד שנים. לשם כך יש צורך לפנות לרשות המוסמכת, על מנת לזכות בהכרה בנכות זו, ולקבל את הסיוע המלא לו זכאי הנפגע.
על מנת לקבל הכרה בנכות זו עליכם להצטייד במסמכים ואישורים המעידים הן על הפציעה בתאריכים שהוזכרו למעלה, על תקופת השירות, ומסמכים רפואיים מאותה תקופת השירות,וכן כל עדות או הוכחה אשר ניתן להציג בתביעה להוכחת הנכות וקבלת הזכאות.
חשוב לזכור כי גובה הנכות חייב להיות מעל 10%.

פרטים נוספים לגבי קבלת סיוע והגשת התביעה, ניתן לקבל בקישור הזה.

מי זכאי לסיוע בתשלום שכר דירה?

לסיוע זכאי כל אדם אשר הוכר על ידי הרשויות כנכה המלחמה בנאצים. הכרה זו מקנה לו קבלת סיוע  בתשלום שכר הדירה מטעם משרד הבינוי והשיכון.

כיצד ניתן לקבל את ההטבה הזו?

ראשית, על מנת שתוכלו לקבל הטבה זו, עליכם להיות מוכרים על ידי הרשויות כנכה המלחמה בנאצים, כפי שפורט ובהתניות שלמעלה. יש לגשת אל הרשות לזכויות ניצולי שואה במשרד האוצר, להציג את כל המסמכים הקיימים שיש ברשותכם על מנת לקבל הכרה ואישור על היותכם נכי מלחמה זו.

לאחר קבלת האישורים המתאימים, אותם קיבלתם ברשות, תוכלו לפנות כעת אל משרד הבינוי והשיכון, על מנת שתוכלו לממש את ההטבה לה הינכם זכאים על פי חוק.

מידע נוסף אודות נכי המלחמה בנאצים

ישנם בארץ מספר גופים של נפגעי המלחמה אשר שמו לעצמם למטרה להתאגד ולהעלות לארץ את כל הנפגעים והנכים ממלחמת העולם השניה, מכל המדינות בגולה ולדאוג להכרה בצרכיהם על פי חוק, כמו גם הנצחת הלחימה וסיפורי הגבורה כנגד הנאצים.
פרטים נוספים ניתן לקבל באתר זה.

הצג עוד

מאמרים נפוצים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

בדוק גם

Close
Back to top button
Close
Close