צפון הארץ

הגלבוע: תל יזרעאל

רמת קושי – מתאים לטיול יחידים, קבוצות ומשפחות אך מומלץ לטייל עם הדרכה

נגישות – המסלול מתאים חלקית ליושבים על כסאות גלגלים.

משך הטיול –  ניתן לטייל במספר מסלולים, החל מסיור של שעה ועד לסיור של ארבע-חמש שעות כולל ביקור בכל האתרים המומלצים באזור הגלבוע.

ציוד נדרש – כובע, מים ומזון. באזור יש קפטריות ומסעדות בנוסף.

מתי נטייל – מתאים לטיול בכל ימות השנה.

כאשר אנו מטיילים באזור הגלבוע ספר התנ״ך מתעורר לחיים לנגד עינינו. רוב סיפורי התנ״ך באזור הם סיפורי קרבות אשר התחוללו בעמק חרוד הנפרש למרגלות הגלבוע.

על תל יזרעאל

תל יזרעאל מציין את מיקום ארמון החורף של מלכי ישראל. תוכלו לראות במקום מבנה גדול ומפואר בעל קירות אבן מסותתים הצופה לעמק חרוד. שם גם תוכלו לנוח בפארק יפהפה אותו בנתה קק״ל.

כאשר תגיעו לתל יזרעאל תוכלו לדמיין את עצמכם כאילו הייתם חלק מתקופת התנ״ך וממש לראות את הדמויות מקבלות חיים מחדש.

כאן ״זכה״ אחאב לקללה מאליהו הנביא: ״הרצחת וגם ירשת״ לאחר שאיזבל, אשתו, רקמה מזימה להשתלט על כרם נבות ולהרגו.

תקופה נוספת החבויה בתל יזרעאל היא מלחמת העצמאות. במקום שכן הכפר זרעין, אשר אנשין חיבלו בפעולות שונות בקיבוץ יזרעאל שהוקם. שם נערך הקרב על הכפר זרעין וממוקמת אנדרטה לחללי הכשרת הפלמ״ח שכבשו את המקום.

כיצד מגיעים?

עולים על כביש 65, כביש ואדי ערה, עוברים את צומת מגידו וממשיכים לכיוון עפולה. לאחר כמה קילומטרים נגיע לצומת תענך ושם פונים מזרחה על כביש 675 ועוברים את צומת יזרעאל. מכאן עולים על הדרך המובילה לתל יזרעאל. עוצרים בחניית המקום ומתחילים את הסיור.

נגישות לבעלי מוגבלויות באתר

במקום ישנה נגישות טובה ברוב חלקי האתר לאנשים היושבים על כסא גלגלים. במקום קיימות גם פינות לפיקניק. שימו לב – אין שירותים המותאמים לאנשים המשתמשים בכסא גלגלים.

תל יזרעאל

הצג עוד

מאמרים נפוצים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

בדוק גם

Close
Back to top button
Close
Close