בלוג

יועץ נגישות – בעל המקצוע החם לשנת 2016

בימים אלו יש יועץ כמעט להכול. יועצי שינה לתינוקות, מנחי רווקים ואפילו יועצים לסידור וארגון הארונות. לעיתים אתה עלול לתהות לעצמך: האם יש צורך בכל אותם יועצים? הרי יש דברים שאפשר לעשות לגמרי לבד. האמירה נכונה, אך ישנם תחומים בהם אנחנו חסרי ידע או יכולת ולכן השימוש ביועצים יכול לחסוך זמן, כסף והמון עבודה מיותרת. מאז שנחקק החוק להנגשת אתרי האינטרנט בשנת 2013, ההבנה כי יועץ נגישות הוא נחוץ במיוחד החלה לחלחל לבעלי האתרים. החובה להנגיש כל דף, אפליקציה ומסמך הביאה לכך שכמעט כל אתר אינטרנט זקוק ליועץ נגישות כדי להבין איך עוברים את התהליך בצורה הטובה ביותר.

מתחילים מהבסיס

בחירת יועץ נגישות

כמו בכל מקצוע, מומלץ להסתמך על ניסיון והמלצות קודמות. יועץ נגישות צריך ללוות את התהליך של הפיכת האתר כולו לנגיש. הוא צריך להגיע עם ניסיון מעולם האינטרנט, להכיר ישר והפוך את המחשב וכמובן ומעל הכול – את הגדרות הנגישות. ישנה רמת נגישות אליה יש לשאוף ולהגיע ולכן על היועץ להכיר את כל הכללים וכיצד לעשות זאת. בנוסף, חפשו המלצות! כל בעלי האתרים צריכים לעבור את התהליך ולכן ודאי ישנם כאלו שכבר מכירים בעלי מקצוע שהם סומכים עליהם ושניתן לעבוד איתם.

ראש הפרוייקטיועץ נגישות

יועץ הנגישות אמנם הופך להיות ראש הפרוייקט של הנגשת האתר, אך הוא אינו יכול ולא אמור לעבוד לבד. מאחורי כל אתר גדול עומד צוות שלם האחראי על העיצוב, התכנות, הבנייה וניהול האתר כולו. כל אותם אנשי צוות צריכים להירתם ולהבין מה יהיה חלקם בתהליך הנגשת האתר אותו הם מתחילים. כל אחד יקבל מיועץ הנגישות הוראות מדוייקות כיצד עליו לפעול, מה הוא יכול לתרום בחלקו וכיצד האתר צריך להיראות בסוף. ביצוע כל ההוראות וחלוקה הוגנת של המשאבים יהפכו את ההנגשה לקלה ומהירה יותר.

 

עבודה על פי הרכיבים השונים

בעזרת יועץ הנגישות תוכלו לחלק את האתר לסוגי רכיבים שונים. לעיתים ישנם רכיבים הדורשים רק תיקונים והתאמות כגון סרגלי ניווט שונים או תפריטים המצריכים התאמה ייחודית. מהצד השני, ישנם רכיבים שתהיו צריכים להוסיף וכך ינחה אתכם יועץ הנגישות – כלים להגדלה ולהקראה של הטקסט, אפשרויות קוליות ועוד. לאחר סקירת הרכיבים תמשיכו למעבר על העמודים עצמם ולבסוף התוכן יצטרך להיות נגיש. חשוב לעבוד על התוכן במקביל לעבודות התכנות משום שהנגשתו אורכת זמן רב יחסית.

מחיר

יועץ נגישות יכול להיחשב כהוצאה גדולה בתקציב ניהול האתר, אך כאשר לוקחים בחשבון את שעות העבודה אותם ייאלצו לעשות אנשי האתר בלעדיו, חוסר הבדיקה של הפרטים ואי הוודאות לגבי רמת הנגישות הנדרשת מבחינת החוק – ניתן להבין כי זוהי הוצאה שמחזירה את עצמה במהירות ואף גורמת לרווח עתידי – כאשר צוות האתר יכיר את דרישות הנגישות וכל תכני העתיד יעלו כבר כשהם מונגשים ויחסכו את הצורך לעשות זאת בעתיד.

למידע בנוגע להנגשת האתר שלכם פנו אלינו עוד היום בטלפון – 1700-504410
או השאירו פרטיכם כאן ונחזור אליכם בהקדם

צוות myinspire

הצג עוד

מאמרים נפוצים

Back to top button
Close
Close